Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / OljemÃ¥lningar / OljemÃ¥lning 12066381



*

nr 1206 6381


Elsa Schultz-Moberger

(1879-1978), Sverige


Oljemålning, "Ängsblommor i koppar". Olja på duk, 57x63 cm


Elsa Schultz-Moberger, svensk bildkonstnär född 1879, död 1978.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.200 kr

Såld:

1.100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 24 september 2018
kl 19:28:14


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
24/9 18:47:13 1      900 kr
24/9 19:18:05 2      800 kr
24/9 19:18:05 1      900 kr (Budbetjänt)
24/9 19:20:51 2      1.000 kr
24/9 19:23:14 1      Vinnande bud
24/9 19:24:05 1      justering av budtak


Läs om budbetjänten

  • Konstnär/Designer

Elsa Schultz-Moberger

Elsa Schultz-Moberger, svensk bildkonstnär född 1879, död 1978.

Läs mer om Elsa Schultz-Moberger
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: elsa schultz-moberger olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6364 OljemÃ¥lning
    Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:34
  • 6747 OljemÃ¥lning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:37
  • 3029 OljemÃ¥lning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:37
  • 6732 OljemÃ¥lning
    Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:01
  • 3025 OljemÃ¥lning
    Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:10
  • 7147 OljemÃ¥lning
    Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:14




Ladda ner broschyr